+420 739 041 285
Gočárova třída 504/54
500 02 Hradec Králové
19.01.2016

Jaká je návratnost investice do systému nuceného větrání?

Stejná jako je návratnost investice do airbagů v autě – tedy žádná. Zajímavé je, že nad tímto nikdo neuvažuje a to i přesto, že většina z nás airbagy nikdy nevyužije.  

Vztáhnu-li to například na zmíněné airbagy, tak každý z nás vystřídá za život několik aut, v nichž jsou různé bezpečnostní systémy včetně airbagů a investice do nich bude v průběhu celého života minimálně cca 400 000 Kč na jednu osobu. 

Nad tím nikdo nepolemizuje a nikdo nepoloží prodejci aut otázku: „A kdy se mi vrátí investice do airbagů?“. Navíc v autě trávíme různý čas, ale většina z nás ne více než doma.

Instalujeme-li si do domu kvalitní systém větrání, zabezpečíme si tím kvalitní prostředí, které má příznivý vliv na naše zdraví, kvalitu spánku a aktivitu. Hodnota takovéto investice je cca 180-250 000 Kč. Navíc zde to neděláme jen pro sebe, ale pro všechny obyvatele domu.

Abychom zajistili hygienické množství koncentrace CO2 v místnosti, museli bychom ve standardní ložnici 3-4x za noc vstát a na 5 minut otevřít okno dokořán. Ruku na srdce, kdo takto větrá a zejména v zimním období.

Pokud bychom takto větrali v každé místnosti, kde trávíme nějaký čas, tak se několikanásobně zvýší cena vytápění. Pak ano, porovnáváme porovnatelné. Tedy při zachování stejné kvality vnitřního vzduchu při větrání okny vs. rekuperační jednotkou lze hovořit o návratnosti investice do systému řízeného větrání.

Pokud vás zajímá více informací nebo byste si chtěli systém větrání pořídit, kontaktujte nás.

Související články
Napiště nám, co by Vás zajímalo a my se s Vámi v nejkratším možném termínu spojíme.