+420 739 041 285
Gočárova třída 504/54
500 02 Hradec Králové

Materiály a systémy

Používáme pouze materiály první jakosti od ověřených výrobců. Je zapotřebí mít napaměti, že po kvalitativní stránce je mnohem důležitější ten materiál, který na hotovém domě není vidět, ale ovlivňujě například statiku domu, tepelně-vlhkostní schopnosti skladeb, odolnost vůči povětrnostním vlivům, trvanlivost stavby, apod.

Základy

Nejčastěji navrhujeme a realizujeme domy s klasickými základovými pasy a podkladní betonovou deskou. Další způsob je například nosná základová deska na XPS či pěnoskle.

Svislé konstrukce

Nejvíce používáme vápenopískové tvárnice německých výrobců. Nosné zdivo používáme tloušťky 175, 200 a 240 mm. Příčky navrhujeme z akustických důvodů převážně rovněž z vápenopískových tvárnic.

Stropy

Stropní systémy volíme s ohledem na rychlost výstavby. Nejčastěji používáme montované systémy DENNERT nebo skládané stropní systémy s betonovou zálivkou. Realizovali jsme však i dřevěné trámové stropy, atp.

Střechy

Navrhujeme a provádíme jak šikmé, tak ploché střechy. Použité materiály a systémy vyplývají z podstaty návrhu domu a následné skladby prověřené po tepelně-vlhkostní stránce..

Okna a dveře

Společně se zákazníkem vybíráme vhodná okna a vstupní dveře tak, aby splňovala daná kritéria, jako jsou parametry zasklení, rámů, připojovací spáry, osazení ve stěně apod. Zákazník tak není zahlcen množstvím informací, které jsou na nás, a může se soustředit na výběr klik, dekorů, madel apod.

Zateplovací systémy

Navrhujeme a provádíme veškeré druhy zateplovacích systémů od klasických kontaktních systémů po větrané fasádní systémy. Často pracujeme s izolačními materiály jako je celulóza, dřevovlákno, polystyren, compacfoam, aerogel, PUR/PIR apod.

Fasády

Navrhujeme a provádíme fasády nejen klasickou omítkou, ale i s dřevěným či deskovým obkladem, kamennou přizdívkou apod.

Napiště nám, co by Vás zajímalo a my se s Vámi v nejkratším možném termínu spojíme.