+420 739 041 285
Gočárova třída 504/54
500 02 Hradec Králové

Technologické systémy

Va vašem domě navrhneme a zrealizujeme veškeré technické systémy jako je větrání s rekuperací, vytápění, ohřev TUV nebo solární systémy. Vše se vším souvisí a tak od nás očekávejte racionální tedy rozumné řešení.

Větrání

Systém větrání je nejdůležitější technickou součástí domu. Kvalita vzduchu ovlivňuje zdraví, pohodu a soustředění člověka. Zde dbáme zejména na vyvarování se v ČR častých chyb. Jsou to zejména nekvalitní projekty VZT, nevhodné a nekvalitní rekuperační jednotky, špatný návrh a zaregulování množství vzduchu a v neposlední řadě nevhodné potrubní rozvody a koncové elementy.

Důsledkem těchto chyb bývá suchý vzduch v interiéru, hluk z potrubí, hluk od jednotky, přeslechy mezi místnostmi, vysoká elektrická spotřeba jednotky, apod. Tyto faktory mají často za důsledek uživatelskou nespokojenost obyvatel. Proto naše návrhy i realizace vycházejí ze striktních požadavků systémů drexel und weiss.

Vytápění

Zdroj vytápění a způsob distribuce tepla do místností jsou velmi rozmanité a prakticky bez omezení. Ve všech systémech preferujeme zejména jednoduchost, dlouhou životnost a finanční dostupnost.

U systémů vytápění je to obzvláště důležité, neboť dle našeho názoru nemá význam investovat statisíce do systémů, které sníží roční náklad na vytápění z 8 000Kč na 6 500Kč a to navíc při životnosti zdroje 10-20 let. Očekávejte od nás tedy racionální jednoduché řešení.

Ohřev TUV

Zde platí stejný přístup jako u vytápění. Tato část bývá co do výše ročních nákladů stejná jako u vytápění a tak je nutný stejně odpovědný přístup.

Fototermické solární systémy

Fototermické solární systémy ohřívají pouze vodu, která může sloužit k ohřevu TUV a k vytápění. V našich klimatických podmínkách je nutné objektivně říci, že od podzimu do jara (v topné sezóně) je málo slunných dní na to, aby ohřívaly vodu na vytápění a pokud jsou, často si vystačíme s vhodnou orientací oken a solárními skly. Racionální použití je tedy pouze pro ohřev TUV zejména mimo topnou sezónu.

Fotovoltaické solární systémy

Fotovoltaické solární systémy vyrábí elektřinu, kterou lze topit, ohřívat TUV, svítit a provozovat spotřebiče. Tyto systémy jsou tedy mnohem variabilnější z hlediska využití jejich produktu – elektřiny. Investice je vyšší, avšak jejich spolehlivost, jednoduchost a návratnost je zajímavější než u solárních systémů pouze s ohřevem vody.

Použití těchto systémů nám dovolí využít levných a velice jednoduchých systémů vytápění a ohřevu TUV založených na elektrické energii a to s nízkými náklady na provoz domu. Navíc tímto směrem se ubírá budoucnost a ve vývoji těchto technologií je velký potenciál – elektromobily, soběstačné domy, ukládání vyrobené energie apod.

Poradíme vám to řešení, které je pro vás skutečně nejvýhodnější, kontaktujte nás.

Napiště nám, co by Vás zajímalo a my se s Vámi v nejkratším možném termínu spojíme.